Wejdź na  abcTajlandia.pl |   >>>   Zarezerwuj i kup wycieczkę do Tajlandii <<<   | Wejdź na  abcMaroko.pl

Kiedy jechać do Tajlandii?

Tajlandia jest krajem o zróżnicowanym, zmiennym w ciągu roku klimatem. Leży w strefie przejściowej obszaru indo - malajskiego. Większa część Tajlandii jest pod wpływem klimatu zwrotnikowego monsunowego, w którym występują gwałtowne, ulewne deszcze. Jedynie Półwysep Malajski (Tajlandia południowa) ma inny klimat – równikowy.

Jadąc do Tajlandii w odpowiednim okresie roku można trafić na taką pogodę ... (© by goianobe)
Jadąc do Tajlandii w odpowiednim okresie roku można trafić na taką pogodę ... (© by goianobe)

W zależności od panującej pory roku, klimat w Tajlandii zmienia się bardzo dynamicznie. Pora deszczowa wywołana monsunami trwa tu od czerwca do października – lepiej wówczas nie wybierać się w te strony. Pora chłodna ma miejsce od listopada do lutego, zaś gorąca – od marca do maja.


Planując wyjazd turystyczny i zastanawiając się kiedy jechać do Tajlandii powinno wybrać się porę chłodną - najbardziej przyjemną część roku. W tym okresie temperatura jest optymalna dla zwiedzania Tajlandii (zarówno do podziwiania przepięknych tajskich zabytków, zażywania kąpieli w morzu, jak i do zwiedzania parków narodowych, do których w okresie monsunu wjazd może być niemożliwy). Opady mogą się zdarzyć (szczególnie w listopadzie i grudniu), ale wyłącznie incydentalnie.  W porze chłodnej wszystko zaczyna budzić się do życia, a tropikalne kwiaty cieszą oczy.

Ale można również trafić na taką pogodę - szczególnie kiedy pojedziemy w okresie monsunu (© by zoutedrop)
Ale można również trafić na taką pogodę - szczególnie kiedy pojedziemy w okresie monsunu (© by zoutedrop)

Warto pamiętać, że na północy Tajlandii występują znaczne amplitudy temperatur pomiędzy nocą a dniem, a w porze gorącej obszar ten jest najcieplejszy w całym kraju. W trakcie pory deszczowej turyści powinni unikać wycieczek na wybrzeże andamańskie, ponieważ występują tam trwające nawet klika dni ulewy, które podmywają wioski i stwarzają zagrożenie powodziowe, a rejsy pomiędzy cudownymi tajskimi wyspami są praktycznie niemożliwe.


Polecamy

Tajlandia zaprasza ...

go to Thailand

ir a Tailandia

Tajlandia - podstawowe informacje

Stolica Tajlandii: Bangkok (tajski: กรุงเทพมหานคร - Krung Thep Mahanakhon)
Powierzchnia: 514 000 km²
Liczba mieszkańców: 65,49 mln
Waluta: baht (THB) (sprawdź kurs bahta)
Język urzędowy: tajski

Tajlandia - flaga Tajlandii

Tajlandia - godło Tajlandii